Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
Соларни колектори arrow Соларен Колектор 10 БП
MAX HORNET 5.0 27,5" - црнMAX ALPINE 5.0 29"

Соларен Колектор 10 БП
Поголема слика


Соларен Колектор 10 БП


( КУЛТ - Куманово )
Цена: 12.440 ден.
10.390 ден.
Со попуст од: 2.050 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Основни карактеристики

 

Број на туби 10
Дијаметер на тубите [mm] 58
Должина на тубите [cm] 180
Капацитет [L] 100
Површина за греење [m2] 1.84
Број на капења на лица дневно 2-3
Притисок Водата што се користи се добива по слободен пад. Мора да се постави над висината на бањата.
Димензии [cm]
  • Висина - 165
  • Ширина - 105
  • Должина - 175
Греач [KW] 1,5
Електроника
  • Електрониката се грижи за нивото и топлината на водата преку вентил за доток на ладна вода и сензори за температура.
  • Регулација на температура на вода по ваша желба како и мод на работа.
Држач Хромиран држач заштитен од оксидирање (р'ѓа)


Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.