Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

ПроизводителиПроизводи на акција

PLAMEN Trenk PLAMEN Trenk View Details
13.160 ден.
11.750 ден.
Со попуст од: 1.410 ден.

PLAMEN 850 GLASS PLAMEN 850 GLASS View Details
25.490 ден.
21.890 ден.
Со попуст од: 3.600 ден.

PLAMEN Amity 3 PLAMEN Amity 3 View Details
19.590 ден.
17.490 ден.
Со попуст од: 2.100 ден.

PLAMEN Franklin PLAMEN Franklin View Details
20.950 ден.
19.390 ден.
Со попуст од: 1.560 ден.

PLAMEN Tena PLAMEN Tena View Details
26.290 ден.
23.990 ден.
Со попуст од: 2.300 ден.


PDFПечатењеE-mail
Соларни колектори arrow Соларен Колектор 15 БП
Kappa FIERA 60SF rc-5PLAMEN Dora 8 N

Соларен Колектор 15 БП
Поголема слика


Соларен Колектор 15 БП


( КУЛТ - Куманово )
Цена: 14.990 ден.
11.990 ден.
Со попуст од: 3.000 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Основни карактеристики

 

Број на туби 15
Дијаметер на тубите [mm] 58
Должина на тубите [cm] 180
Капацитет [L] 150
Површина за греење [m2] 2,1
Број на капења на лица дневно 3-5
Притисок Водата што се користи се добива по слободен пад. Мора да се постави над висината на бањата.
Димензии [cm]
  • Висина - 165
  • Ширина - 120
  • Должина - 175
Греач [KW] 1,5
Електроника
  • Електрониката се грижи за нивото и топлината на водата преку вентил за доток на ладна вода и сензори за температура.
  • Регулација на температура на вода по ваша желба како и мод на работа.
Држач Хромиран држач заштитен од оксидирање (р'ѓа)


Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.