Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
Соларни колектори arrow Соларен Колектор 20 БП
Gorenje DT6SY2BMAX VENUM 5.0 29"

Соларен Колектор 20 БП
Поголема слика


Соларен Колектор 20 БП


( КУЛТ - Куманово )
Цена: 16.490 ден.
12.890 ден.
Со попуст од: 3.600 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Основни карактеристики

 

Број на туби 20
Дијаметер на тубите [mm] 58
Должина на тубите [cm] 180
Капацитет [L] 200
Површина за греење [m2] 2,45
Број на капења на лица дневно 4-6
Притисок Водата што се користи се добива по слободен пад. Мора да се постави над висината на бањата.
Димензии [cm]
  • Висина - 165
  • Ширина - 140
  • Должина - 175
Греач [KW] 1,5
Електроника
  • Електрониката се грижи за нивото и топлината на водата преку вентил за доток на ладна вода и сензори за температура.
  • Регулација на температура на вода по ваша желба како и мод на работа.
Држач Хромиран држач заштитен од оксидирање (р'ѓа)


Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.