Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
FAVORIT 5-BGorenje IT612ASC

Gorenje BO71SY2B
Поголема слика


Gorenje BO71SY2B


( Gorenje )
Цена: 18.190 ден.
17.644 ден.
Со попуст од: 3.00%

Прашајте не за овој производ

Рерна

Максимална температура на рерната: 275 °C
Механичко управување
Мултифункционална рерна - 65 Литри
Најголема употреблива површина за готвење
Дизајн: HomeMADE-иновативен внатрешен изглед на рерната дизајниран според старите фурни за печење леб
Стаклена контролна плоча
Ергономски копчиња и рачка
Едноставно деллива врата на рерната
EcoClean емајл во внатрешноста на рерната
Дизајн: Графитно црна
Рамна површина на вратата од рерната
Употреблив волумен на рерната: 65 Литри

Варијабилен грил
конвенционално греење - горен и долен грејач, 
Кружен грејач со вентилатор, 
Вентилатор, 
Долен грејач со вентилатор, 
Долен грејач, тркалезен грејач и вентилатор, 
Мал инфра грејач, 
Инфра греач - голем, 
Инфа греач и вентилатор - голем, 
Самочистење со вода
Класична шарка на вратата
Боја на рачката: InoxLook

Опрема

Облик на копчињата: Ергономски Push&Pull копчиња
Решетка
Длабока емајлирана тава
Плиток плех за печење
Жичани шини - држачи за плех

Сигурносен систем

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Механичко заклучување на вратата
Динамичко ладење на фурната - DC

Чистење

Чистење со Aqua Clean Функција
Eco Clean емајл (рерна и плехови)

Технички карактеристики

Моќност на инфра грејачот: 2600 W
Приклучна моќ(V): 230 V
Потрошувачка на енергија: 0,87 kWh
Потрошувачка на енергија: 0,79 kWh
Приклучна моќ: 3300 W
Конвенционална: 51,5 мин.
Мултифункционална рерна: 49,3 мин.
Максимална површина на тавата за готвење: 1316 cm²
Бучност: 47 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 59,7 × 59,5 × 56,5 cm
Димензии на вградниот простор (Ш / В / Д) (мин-макс): 56-56,8 × 59-60 × 55 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 63,5 × 69,1 × 68 cm
Бруто тежина на апаратот: 36,2 кг

Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.