Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
Gorenje BO72SY2WPLAMEN Franklin

Gorenje BO5203AX   ECT610ESC
Поголема слика


Gorenje BO5203AX + ECT610ESC


( Gorenje )
Цена: 20.540 ден.
19.924 ден.
Со попуст од: 3.00%

Прашајте не за овој производ

Рерна

максимална температура на рерната: 275 °C
Механички часовник за исклучување
Механичко управување
Конвенционална рерна (вентилатор) - 60 Литри
Најголема употреблива површина за готвење
Дизајн: HomeMADE-иновативен внатрешен изглед на рерната дизајниран според старите фурни за печење леб
Иноксна предна плоча
Ергономски копчиња и рачка
Врата која се вади
EcoClean емајл во внатрешноста на рерната
Дизајн: Нерѓосувачки челик
Употреблив волумен на рерната: 60 Литри

конвенционално греење - горен и долен грејач, 
конвенционално со со вентилатор, 
Инфра греач - голем, 
Инфа греач и вентилатор - голем, 
Самочистење со вода
Класична шарка на вратата
Боја на рачката: Инокс

Опрема

Облик на копчињата: Ергономски копчиња
Решетка
Длабока емајлирана тава
Плиток плех за печење
Иноксен филтер за маснотии
Вдлабнати водилки за тави

Сигурносен систем

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Динамичко ладење на фурната - DC

Чистење

Чистење со Aqua Clean Функција
Eco Clean емајл (рерна и плехови)

Технички карактеристики

Моќност на инфра грејачот: 2600 W
Приклучна моќ(V): 230 V
Потрошувачка на енергија: 0,87 kWh
Потрошувачка на енергија: 0,79 kWh
Приклучна моќ: 2700 W
Конвенционална: 51,5 мин.
Мултифункционална рерна: 49,3 мин.
Максимална површина на тавата за готвење: 1316 cm²
Бучност: 47 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д): 59,7 × 59,5 × 56,5 cm
Димензии на вградниот простор (Ш / В / Д) (мин-макс): 56-56,8 × 59-60 × 55 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 63,5 × 69,1 × 68 cm
Бруто тежина на апаратот: 42,3 кг
Вградна шема:

EAN Код: 3838942530722
Стаклокерамичка плоча ECT610ESC

ECT610ESC Стаклокерамичка плоча

Димензии (Ш x В x Д): 60 × 5,4 × 51 cm
Сними Hi-res фотоСними Hi-res фото
Технички карактеристики Прилог
Essential линија


Плоча

Стаклокерамичка плоча
Сензорско управување на допир
Автоматска контрола на температурата за заштита од претекување
Брусен раб на плочата
4 Hi-light грејни места
лево напред: Круг (hi-light) 21 cm, 2,3 kW, 
десно напред: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW, 
лево назад: Круг (hi-light) 14,5 cm, 1,2 kW, 
десно назад: Круг (hi-light) 18 cm, 1,8 kW

Сигурносен систем

Сигурносен уред
Можност за заклучување
Сигнализација на преостаната топлина

Технички карактеристики

Приклучна моќ(V): 230 V
Димензии (Ш x В x Д): 60 × 5,4 × 51 cm
Мерки за вградување: 56 × 5 × 49 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 71 × 14,5 × 63,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 8,4 кг
Дизајн: Црна
Вградна шема:

Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.