Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

ПроизводителиПроизводи на акција

PLAMEN Amity 3 PLAMEN Amity 3 View Details
19.590 ден.
17.490 ден.
Со попуст од: 2.100 ден.

PLAMEN Franklin PLAMEN Franklin View Details
20.950 ден.
19.390 ден.
Со попуст од: 1.560 ден.

PLAMEN Tena PLAMEN Tena View Details
26.290 ден.
23.990 ден.
Со попуст од: 2.300 ден.

PLAMEN Trenk PLAMEN Trenk View Details
13.160 ден.
11.750 ден.
Со попуст од: 1.410 ден.

PLAMEN 850 GLASS PLAMEN 850 GLASS View Details
25.490 ден.
21.890 ден.
Со попуст од: 3.600 ден.


PDFПечатењеE-mail
Климатизери arrow Favorit 18000 BTU Inverter
PLAMEN BARUN InsertPlamen 850 TERMO GLASS

Favorit 18000 BTU Inverter

Favorit 18000 BTU Inverter


( Favorit )
Цена: 34.990 ден.
33.690 ден.
Со попуст од: 1.300 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Основни карактеристики

Капацитет: Ладење W 5100 (1800-5700)
Греење W 5100 (1800-6500)
Енергетска класа: А++/A+
Потрошувачка: Ладење W 1030 (290-1220)
Греење W 980 (290-1550)
Проток на воздух: m3/h
Бучава: Внатрешна единица dB 40-54
Надворешна единица dB 54-65
Работно подрачје -15оC≤T≤43oC
Боја Бела;

Останати карактеристики

Димензии / Тежина

Внатрешна единица: (В×Ш×Д) mm 280×200×898
Нето тежина kg 11
Надворешна единица:(В×Ш×Д) mm 605×290×780
Нето тежина kg 40,5
Разладувачки медиум
Freon R410AКоментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.


Останати категории

Инвертер Климатизери (6)
Сплит систем Климатизери (6)
Подвижни климатизери (0)
Монтажа климатизери (5)