Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
MAX ALPINE 5.0 29" SO DISKOVIPLAMEN Dora 8 N

FAVORIT 12000 BTU
Поголема слика


FAVORIT 12000 BTU


( Favorit )
Цена: 14.730 ден.
13.990 ден.
Со попуст од: 740 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Основни карактеристики

Капацитет: Ладење W 3520
                  Греење W 3600
Енергетска класа: A
Потрошувачка: Ладење W 1050
                        Греење W 990


Бучава: Внатрешна единица dB 34-38
             Надворешна единица dB ≤55
Работно подрачје -7оC≤T≤43oC
Авто рестарт Да
Sleep mode Да

Останати карактеристики

Димензии / Тежина

Внатрешна единица: (В×Ш×Д) mm 240×180×770
                              Нето тежина kg 7,5
Надворешна единица:(В×Ш×Д) mm 552×256×760
                              Нето тежина kg 30
Разладувачки медиум
Freon R410A

Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.