Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
Gorenje ECT6SY2BСоларен Колектор 20 БП

Gorenje DT6SY2B
Поголема слика


Gorenje DT6SY2B


( Gorenje )
Цена: 16.350 ден.
15.859 ден.
Со попуст од: 3.00%

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Основни карактеристики
Куќиште: Лакирана површина
Црна
Одвод: Инокс
Боја на декоративниот оџак: Инокс
AdaptAir: Автоматско работење на аспираторот
Самостоен ѕиден кујнски аспиратор
Издувно и проточно
Управување: Копче - simplicity
Механичко управување
Стандардна
Халогенско осветлување: 2 × 20 W
Копче за уклучување/исклучување на светлото
Број на степени на вентилаторот: 3
Број на мотори: 1
Пречник на одводното црево: 15 cm

Дополнителна опрема

Број на филтри: 2
Филтер за маснотии кој се мие
Метален филтер: 419740
Јаглен филтер: 428642

Технички карактеристики

Пречник на одводното црево: 15 cm
Висина на турбината: 34,9 cm
Јачина на моторот: 200 W
Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 618 m³/h
Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 572 m³/h
Бучност: 65 dB(A)
Димензии: 60 × 43,5 cm
Ширина: 600 mm
Висина (аспиратор без оџак): 9,5 cm
Висина на оџакот: 48,5 / 95,5 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 72 × 55 × 46 cm
Бруто тежина на апаратот: 15,8 кг
Максимален капацитет на вентилаторот: 850 m³/h
Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.