Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
STIEBEL ELTRON CNS 200 SMAX CROSS 5.0 26" NIKEL

Gorenje DK6315X
Поголема слика


Gorenje DK6315X


( Gorenje )
Цена: 6.190 ден.
6.004 ден.
Со попуст од: 3.00%

Прашајте не за овој производ

Куќиште: Инокс
Инокс
Одвод: Инокс
Боја на декоративниот оџак: Инокс
Самостоен ѕиден кујнски аспиратор
Издувно и проточно
Управување: Копче
Механичко управување
Стандардна
Халогенско осветлување: 2 × 28 W
Копче за уклучување/исклучување на светлото
Број на степени на вентилаторот: 3
Број на мотори: 1
Пречник на одводното црево: 15 cm

Дополнителна опрема

Број на филтри: 2
Филтер за маснотии кој се мие
Метален филтер: 507602
Јаглен филтер: 295510

Технички карактеристики

Пречник на одводното црево: 15 cm
Висина на турбината: 21,8 cm
Јачина на моторот: 120 W
Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 372 m³/h
Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 250 m³/h
Бучност: 59 dB(A)
Димензии: 59,8 × 45 cm
Ширина: 598 mm
Висина (аспиратор без оџак): 19,7 cm
Висина на оџакот: 54,2 / 86,4 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 67 × 55 × 32 cm
Бруто тежина на апаратот: 7,62 кг
Вградна шема:


Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.