Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
STIEBEL ELTRON CNS 150 SMAX GMX 4.0 20" - Pink

Gorenje DF6116E
Поголема слика


Gorenje DF6116E


( Gorenje )
Цена: 5.160 ден.
5.005 ден.
Со попуст од: 3.00%

Прашајте не за овој производ

Куќиште:
Инокс
Сива
Вграден кујнски аспиратор
Издувно и проточно
Управување:
Преклопник
Механичко управување
Халогенско осветлување: 2 × 28 W
Копче за уклучување/исклучување на светлото
Број на степени на вентилаторот:
3
Пречник на одводното црево:
12 cm

Дополнителна опрема

Број на мотори: 2
Број на филтри: 2
Филтер за маснотии кој се мие
Метален филтер: 194499
Јаглен филтер: 646780
Алуминиумски филтер за маснотии

Технички карактеристики

Пречник на одводното црево: 12 cm
Висина на турбината: 17,3 cm
Јачина на моторот: 250 W
Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 384 m³/h
Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 316 m³/h
Бучност: 71 dB(A)re 1 pW
Димензии: 59,8 × 29,5 cm
Ширина: 598 mm
Висина (аспиратор без оџак): 17,3 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 66 × 39 × 22,5 cm
Бруто тежина на апаратот: 9,3 кг
Максимален капацитет на вентилаторот: 550 m³/h
Вградна шема:

Приклучна моќ: 306 W


Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.