Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

ПроизводителиПроизводи на акција

PLAMEN Trenk PLAMEN Trenk View Details
13.160 ден.
11.750 ден.
Со попуст од: 1.410 ден.

PLAMEN 850 GLASS PLAMEN 850 GLASS View Details
25.490 ден.
21.890 ден.
Со попуст од: 3.600 ден.

PLAMEN Franklin PLAMEN Franklin View Details
20.950 ден.
19.390 ден.
Со попуст од: 1.560 ден.

PLAMEN Amity 3 PLAMEN Amity 3 View Details
19.590 ден.
17.490 ден.
Со попуст од: 2.100 ден.

PLAMEN Tena PLAMEN Tena View Details
26.290 ден.
23.990 ден.
Со попуст од: 2.300 ден.

Администратор


PDFПечатењеE-mail
Греење arrow Alfa Plam - COMMO 21
FAVORIT 48000 BTU

Alfa Plam - COMMO 21
Поголема слика


Alfa Plam - COMMO 21


( Alfa Plam )
Цена: 89.990 ден.
82.990 ден.
Со попуст од: 7.000 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИИ
Основни карактеристики


 

Димензии [cm]
  • Висина - 120
  • Ширина - 58,2
  • Должина - 62
Маса [Kg] 196
Топлотна моќ [KW]
  • до 17,86 - предадена моќност на парно
  • до 2,92 - предадена моќност од директно зрачење
Одвод за чад - дијаметар [mm] 80
Гориво
Пелети
Големина на котел [L] 32
Потрошувачка на час [Kg/h] од 1,7 до 5,05
Максимално време на работа [h] 30
Капацитет на резервоар за пелети [Kg] 45
Предвидена површина за загревање [m2] од 60 до 133
Степен на искористенос на снага 86,09 %

Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.


Останати категории

Грејна техника (10)
Греење на цврсти горива (64)