Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
Климатизери arrow TOSHIBA RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus
PRITY AC W20PLAMEN Tena Termo

TOSHIBA RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus
Поголема слика


TOSHIBA RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus


( Toshiba )
Цена: 54.990 ден.
49.990 ден.
Со попуст од: 5.000 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Основни карактеристики

Капацитет: Ладење W 3500 (800-4100)
                  Греење W 4200 (900-5600)
Енергетска класа: А
Потрошувачка: Ладење W 1000
                        Греење W 1080
Проток на воздух: m3/h
  • Ладење: 570
  • Греење: 624
Бучава: Внатрешна единица dB 28-40
Надворешна единица dB 48-50
Работно подрачје -18оC≤T≤46oC

Останати карактеристики

Димензии / Тежина

Внатрешна единица: (В×Ш×Д) mm 275×225×790
Нето тежина kg 10
Надворешна единица:(В×Ш×Д) mm 550×290×780
Нето тежина kg 33
Разладувачки медиум
Freon R410A
Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.


Останати категории

Инвертер Климатизери (10)
Сплит систем Климатизери (6)
Подвижни климатизери (0)
Монтажа климатизери (5)