Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

ПроизводителиПроизводи на акција

PLAMEN Amity 3 PLAMEN Amity 3 View Details
19.590 ден.
17.490 ден.
Со попуст од: 2.100 ден.

PLAMEN Franklin PLAMEN Franklin View Details
20.950 ден.
19.390 ден.
Со попуст од: 1.560 ден.

PLAMEN Tena PLAMEN Tena View Details
26.290 ден.
23.990 ден.
Со попуст од: 2.300 ден.

PLAMEN 850 GLASS PLAMEN 850 GLASS View Details
25.490 ден.
21.890 ден.
Со попуст од: 3.600 ден.

PLAMEN Trenk PLAMEN Trenk View Details
13.160 ден.
11.750 ден.
Со попуст од: 1.410 ден.

Администратор


PDFПечатењеE-mail
Климатизери arrow TOSHIBA RAS-167SKV AvAnt
PANASONIC CU/CS XE-12QKEPRITY C W28

TOSHIBA RAS-167SKV AvAnt

TOSHIBA RAS-167SKV AvAnt


( Toshiba )
Цена: 55.990 ден.
50.990 ден.
Со попуст од: 5.000 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

• A/B висока енергетска класа

• DC Hybrid Inverter технологија• функција самочистење со висок 3 во 1 филтрирачки систем

• опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46 oC

• опсег на работа греење – надворешна температура од -15 ÷ 24 oC

 

Основни карактеристики

Капацитет: Ладење W 4400 (1100-5000)
                  Греење W 5200 (1000-6200)
Енергетска класа: А
Потрошувачка: Ладење W 1560 (260-1900)
                        Греење W 1520 (190-1810)
Проток на воздух: m3/h
  • Ладење: 192-680
  • Греење: 207-744
Бучава: Внатрешна единица dB 30-45
Надворешна единица dB 63
Работно подрачје -18оC≤T≤46oC

Останати карактеристики

Димензии / Тежина

Внатрешна единица: (В×Ш×Д) mm 275×205×790
Нето тежина kg 9
Надворешна единица:(В×Ш×Д) mm 550×290×780
Нето тежина kg 40
Разладувачки медиум
Freon R410A
Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.


Останати категории

Инвертер Климатизери (11)
Сплит систем Климатизери (6)
Подвижни климатизери (0)
Монтажа климатизери (5)