Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

ПроизводителиПроизводи на акција

PLAMEN Franklin PLAMEN Franklin View Details
20.950 ден.
19.390 ден.
Со попуст од: 1.560 ден.

PLAMEN Tena PLAMEN Tena View Details
26.290 ден.
23.990 ден.
Со попуст од: 2.300 ден.

PLAMEN 850 GLASS PLAMEN 850 GLASS View Details
25.490 ден.
21.890 ден.
Со попуст од: 3.600 ден.

PLAMEN Trenk PLAMEN Trenk View Details
13.160 ден.
11.750 ден.
Со попуст од: 1.410 ден.

PLAMEN Amity 3 PLAMEN Amity 3 View Details
19.590 ден.
17.490 ден.
Со попуст од: 2.100 ден.


PDFПечатењеE-mail
Климатизери arrow CARRIER 42EQV035M
PRITY WDW 29PRITY FG W20

CARRIER 42EQV035M
Поголема слика


CARRIER 42EQV035M


( Carrier )
Цена: 44.700 ден.
43.359 ден.
Со попуст од: 3.00%

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Основни карактеристики

Капацитет: Ладење W 3500 (1100-4000)
Греење W 4200 (900-5000)
Енергетска класа: А++ / A+
Потрошувачка: Ладење W 1070
                        Греење W 1130
Проток на воздух: m3/h 564/630
Бучава: Внатрешна единица dB 26-40
Надворешна единица dB 48-50
Работно подрачје -15оC≤T≤46oC

Останати карактеристики

Димензии / Тежина

Внатрешна единица: (В×Ш×Д) mm 275×235×790
Нето тежина kg 10
Надворешна единица:(В×Ш×Д) mm 550×290×780
Нето тежина kg 33
Разладувачки медиум
Freon R410AКоментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.


Останати категории

Инвертер Климатизери (10)
Сплит систем Климатизери (6)
Подвижни климатизери (0)
Монтажа климатизери (5)