Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

ПроизводителиПроизводи на акција

PLAMEN 850 GLASS PLAMEN 850 GLASS View Details
25.490 ден.
21.890 ден.
Со попуст од: 3.600 ден.

PLAMEN Tena PLAMEN Tena View Details
26.290 ден.
23.990 ден.
Со попуст од: 2.300 ден.

PLAMEN Amity 3 PLAMEN Amity 3 View Details
19.590 ден.
17.490 ден.
Со попуст од: 2.100 ден.

PLAMEN Franklin PLAMEN Franklin View Details
20.950 ден.
19.390 ден.
Со попуст од: 1.560 ден.

PLAMEN Trenk PLAMEN Trenk View Details
13.160 ден.
11.750 ден.
Со попуст од: 1.410 ден.


PDFПечатењеE-mail
Климатизери arrow LG Z12EM NSH
Favorit 18000 BTU InverterPlamen 850 TERMO GLASS

LG Z12EM NSH
Поголема слика


LG Z12EM NSH


( LG )
Цена: 34.990 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Основни карактеристики

Капацитет: Ладење W 3500 (890-3800)
Греење W 3800 (890-4200)
Енергетска класа: А+/A
Потрошувачка: Ладење W 1040
Греење W 1120
Проток на воздух: m3/h 720
Бучава: Внатрешна единица dB 19-39
Надворешна единица dB <27
Работно подрачје -10оC≤T≤43oC

Останати карактеристики

Димензии / Тежина

Внатрешна единица: (В×Ш×Д) mm 285×210×885
Нето тежина kg 9
Надворешна единица:(В×Ш×Д) mm 483×230×717
Нето тежина kg 26
Разладувачки медиум
Freon R410A
Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.


Останати категории

Инвертер Климатизери (14)
Сплит систем Климатизери (6)
Подвижни климатизери (0)
Монтажа климатизери (5)