Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
Климатизери arrow VIVAX 12CH35AERI
Alfa Plam H70 FavoritFAVORIT 24000 BTU

VIVAX 12CH35AERI
Поголема слика


VIVAX 12CH35AERI


( VIVAX )
Цена: 27.990 ден.
26.690 ден.
Со попуст од: 1.300 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Основни карактеристики

Капацитет: Ладење W 3520 [1380-4510]
                  Греење W 3810 [1080-4920]
Енергетска класа: A++/А+
Потрошувачка: Ладење W 1088
                        Греење W 1025
Проток на воздух: m3/h 520
Капацитет на одвлажнување: L/h 1,2
Бучава: Внатрешна единица dB 39
             Надворешна единица dB 53
Работно подрачје -15оC≤T≤50oC

Останати карактеристики

Димензии / Тежина

Внатрешна единица: (В×Ш×Д) mm 297×189×802
                              Нето тежина kg 8,2
Надворешна единица:(В×Ш×Д) mm 554×333×800
                              Нето тежина kg 29,1
Wi-Fi dongle опционално
Разладувачки медиум
Freon R410A

Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.


Останати категории

Инвертер Климатизери (14)
Сплит систем Климатизери (6)
Подвижни климатизери (0)
Монтажа климатизери (5)