Барај, Регистрирај се, Најави се


Сите производи


Напредно пребарување

Ја заборавивте лозинката?
Го заборавивте корисничкото име?
Сеуште немате корисничка сметка? Регистрација

Производители
PDFПечатењеE-mail
Климатизери arrow LG Z12EM NSH
VIVAX 12CH35AEVIFavorit 18000 BTU Inverter

LG Z12EM NSH
Поголема слика


LG Z12EM NSH


( LG )
Цена: 34.990 ден.

Прашајте не за овој производ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Основни карактеристики

Капацитет: Ладење W 3500 (890-3800)
Греење W 3800 (890-4200)
Енергетска класа: А+/A
Потрошувачка: Ладење W 1040
Греење W 1120
Проток на воздух: m3/h 720
Бучава: Внатрешна единица dB 19-39
Надворешна единица dB <27
Работно подрачје -10оC≤T≤43oC

Останати карактеристики

Димензии / Тежина

Внатрешна единица: (В×Ш×Д) mm 285×210×885
Нето тежина kg 9
Надворешна единица:(В×Ш×Д) mm 483×230×717
Нето тежина kg 26
Разладувачки медиум
Freon R410A
Коментари од купувачи:

Сеуште нема коментари за овој производ.
Пишување на коментари е достапно само за регистрирани корисници.


Останати категории

Инвертер Климатизери (14)
Сплит систем Климатизери (6)
Подвижни климатизери (0)
Монтажа климатизери (5)