, ,

BOSCH WAJ 20061BY

Bosch
Availability:

Нема на залиха


 • Лесен за користење LED дисплеј со контрола на допир
 • AntiVibration design ™: екстремно стабилна и тивка работа благодарејќи на специјалната заштита од вибрации
 • Капацитет: 7 kg
 • Енергетска класа: A +++

26.500 ден

Нема на залиха

Бренд

Брзина на центрифуга

1000

Капацитет(kg)

7kg

Инвертер мотор

Да

Енергетска ефикасност

A

 • EcoSilence Drive ™: екстремно економична и тивка работа за долг животен век – 10 години гаранција на инвертер моторот
 • SpeedPerfect: перфектно чистење дури за 65% помалку време
 • ActiveWater: прецизно користење на вода со автоматско мерење на тежината на алиштата
 • Лесен за користење LED дисплеј со контрола на допир
 • AntiVibration design ™: екстремно стабилна и тивка работа благодарејќи на специјалната заштита од вибрации
 • Капацитет: 7 kg
 • Енергетска класа: A +++
 • Потрошувачка на струја од 157 kWh / годишно базирајќи се на 220 стандардни перења
 • 10% поекономична (157 kWh / год) од горната граница (174 kWh / год) на енергетската класа A +++
 • Класа на центрифугирање: C
 • Број на вртежи: 1000 rpm
 • Влажност по завршување на перењето: 62%
 • Стандардни програми: памук, лесно, деликатно, волна и рачно перење
 • Специјални програми: дополнително плакнење, цедење / центрифуга, брзо / mix, екстра кратко 30 ‘/ 15’
 • Функција за дополнување: може да додавате дополнителни алишта откако веќе сте ја вклучиле машината
 • Волумен на бубањот: 55 l
 • 30 cm врата
 • Повеќекратна заштита од вода и протекување
 • Препознавање на пења
 • Заштита од деца
 • Сигнализација за завршен програм
 • Самочистечки контејнер за детергентот
 • Димензии (В x Ш): 84.8 cm x 59.8 cm
 • Длабочина: 54.6 cm