-13%
, ,

Gorenje DP7C

Gorenje

  • Проветрувачка сушара
  • Енергетска класа: C
  • Капацитет : 7 кг
  • 16 програми

13.990 ден 15.990 ден

Бренд

Капацитет(kg)

7kg

Енергетска ефикасност

C

Енергетска класа: Енергетска класа C
Боја: Бела боја
Капацитет на сушење: 7 кг
Врата: 350 cm
Агол на отвoрање на вратата: 180 °
Реверзибилно движење на барабанот
Персонализирани подесувања на сите програми
Копчиња: Старт/Пауза
16 програми
програми: Програма за постелнина, волна, Кошули, Програма за
спортска облека, Освежување (AirRefresh), микс, микс за пеглање,
Програма за нега на облека за деца (Baby)
Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во
чекори
Поставување на новото на сушење
Ниска температура на сушење
Систем против туткање
Одложен старт
Начин на сушење
Едноставна употреба
Едноставно чистење на филтерот
Сензор на влажност
Поцинкуван барабан
Бучност: 64 dB(A)re1pW
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 4.751 kWh
Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62..50 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm
Нето тежина на апаратот: 344 kg
Бруто тежина на апаратот: 369 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 5 W
Приклучна моќ: 2.500 W
Осигурувач: 16 A