,

GORENJE EC6111SG

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Eнергетска класа:А
 • Капацитет на рерната:65L
 • Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)
 • Чистење со AquaClean функција
 • 1 длабока емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната
 • Водилки на фиоката: Класични водилки на фиоката
 • Водилки на извлекување
 • Димензии:60×85×60 cm

21.990 ден

Нема на залиха

Бренд

Тип на плоча

стакло-керамичка плоча

Ширина

60cm

 • Енергетска класа: А
  Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал
  Боја: Металик сива
  Боја на рачката: Сива металик
  Врата: Стакло
  Класична шарка на вратата
  Употреблив волумен на рерната: 65 l
  Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)
  Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²
  HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на
  традиционалните фурни на дрва
  Облик на копчињата: Ергономски копчиња
  Стаклокерамичка плоча
  4 Highlight лево напред: Дијаметар 210 cm, 2,1 kW, десно напред:
  Дијаметар 145 cm, 1,2 kW, лево назад: Дијаметар 145 cm, 1,2 kW, десно
  назад: Дијаметар 180 cm, 1,7 kW
  Конвенционална рерна – 65 l
  Начини на загревање:
  Осветлување
  Водилки на фиоката: Класични водилки на фиоката
  1 длабока емајлирана тава за печење
  Решетка на рерната
  Водилки на извлекување
  Чистење со AquaClean функција
  Силвермат-емајл (SilverMatte)
  Сигнализација на преостаната топлина
  Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување
  Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
  Потрошувачка на електрична енергија: 78 kWh (конвенционална)
  Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67..60 × 96 × 71..90 cm
  Нето тежина на апаратот: 402 kg
  Бруто тежина на апаратот: 452 kg
  Приклучна моќ: 8.400 W