, ,

GORENJE F6245W

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Eнергетска класа:A
 • Капацитет на фрижидерот:208L
 • FastFreeze
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,91 kWh
 • Ниво на бучава:42dB
 • Димензии:143,5х60х62,5m

19.490 ден

Нема на залиха

Бренд

Ширина

60cm

 

 • Енергетска класа: А
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Врата: Метална врата
 • Климатска класа: SN, N, ST, T
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 238 / 208 l
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 20 h
 • Механичко управување
 • Рачно одмрзнување
 • Аларм за отворена врата
 • Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Осветлување на замрзнувачот: Стандардно – на врата
 • Дел за складирање: 4 корпи
 • Простор за замрзнување: 2 врати
 • Број на акумулатори за ладење: 2
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,91 kWh
 • Бучност: 42 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 150,5 × 71 cm
 • Нето тежина на апаратот: 55 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 57,5 kg
 • Приклучна моќ: 110 W