-14%
, ,

GORENJE FH211AW

Gorenje

 • Енергетска класа:A+
 • Нето капацитет:194L
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h:0,6 kWh

13.490 ден 15.690 ден

Бренд

Ширина

90cm

 • Енергетска класа: A+
  Климатска класа: SN, N, ST, T
  Ногарки: 4
  1 компресор
  Вкупен бруто/нето капацитет: 194 / 194 l
  Издржливост при прекин на електрична енергија: 32 h
  Механичко управување
  Рачно одмрзнување
  Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување
  Простор за замрзнување: 2 корпи
  Заклучување на вратата
  Потрошувачка на енергија kWh/24h: 6 kWh
  Бучност: 40 dB(A)re1pW
  Димензии (ШxВxД): 89..10 × 84..20 × 55..70 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 92 × 88..80 × 57..50 cm
  Нето тежина на апаратот: 31 kg
  Бруто тежина на апаратот: 35 kg
  Приклучна моќ: 110 W