-11%
, ,

GORENJE FH330W

Gorenje

 • Енергетска класа:A
 • Нето капацитет:307L
 • Ниво на бучава:42dB
 • Димензии: (ШxВxД): 110 × 85 × 70 cm

13.990 ден 15.790 ден

Бренд

Ширина

110cm

 • Енергетска класа: А
  Врата: Метална врата
  Климатска класа: SN, N, ST, T
  1 компресор
  Вкупен бруто/нето капацитет: 325 / 307 l
  Издржливост при прекин на електрична енергија: 35 h
  Механичко управување
  Рачно одмрзнување
  Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
  Простор за замрзнување: 2 корпи
  Потрошувачка на енергија kWh/24h: 992 kWh
  Бучност: 42 dB(A)re1pW
  Димензии (ШxВxД): 110 × 85 × 70 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 114 × 91 × 76 cm
  Нето тежина на апаратот: 44 kg
  Бруто тежина на апаратот: 463 kg
  Приклучна моќ: 130 W