-18%
, ,

GORENJE GI52040X

Gorenje

 • Енергетска класа: A++
 • 9 стандардни сетови
 • Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55,8 cm

20.490 ден 24.990 ден

 • Енергетска класа: A++
 • Максимална температура на влезната вода: 60 °C
 • Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
 • Индикатор на одбраната програма
 • On/Off индикатор
 • Температура на миење: 60, 44, 40 °C
 • 5 програми: Брзa програмa; Интензивно миење; Економична програма;
 • Накиснување; Daily wash
 • Референтна програма: 3
 • 9 стандардни сетови
 • Функција за таблета 3 во 1
 • Индикатор на одбраната програма
 • Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток
 • Одложен старт 3/6/9h
 • Број на корпи: 2
 • Систем на горната корпа: Рачно нагодување
 • Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа
 • Нивоа на прскање: 4
 • Распрснувачи: 2
 • Самочистечки филтер
 • Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
 • Сервисна дијагностика
 • Внатрешност од не’рѓосувачки челик
 • Потрошувачка на вода: 10 l
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,68 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено
 • домаќинство: 2.800 l
 • Бучност: 47 dB(A)re1pW
 • Регулирање на висината: 50 mm
 • Приклучна моќ(V): 230 V
 • Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55,8 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48,8 × 85,5 × 64,5 cm
 • Мерки за вградување: 45 × 82 × 56 cm
 • Нето тежина на апаратот: 31,5 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 37,5 kg
 • Приклучна моќ: 1.760 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд

Инвертер мотор

Не

Ширина

45cm