, ,

GORENJE GV671C60

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Енергетска класа:A+++
 • 16 стандардни сетови
 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm

29.990 ден

Нема на залиха

 • Енергетска класа :A+++
 • Advanced линија
 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Потрошувачка на вода :9.6 l
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство:2688 l
 • Максимална температура на влезната вода:70 °C
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa :0.76 kWh
 • Програми :
  • Интензивно миење
  • Автоматскa програмa
  • Кристални чаши
  • Економична програма
  • 1 час миење
 • Брза интензивна програма (QuickIntensive)
 • Температура на миење (°C)70/65/55/45/35
 • TotalDry, автоматско отворање на вратата
 • Функција Speedwash (4 дополнителни програми
 • Број на корпи:3
 • Горна корпа
  • 1 преклоплив држач за чаши
  • Широка мрежа
  • Широк држач за нож
  • Преклоплива лева полица за вино
  • Рачка со лого од не’рѓосувачки челик
  • Преклоплива десна полица за вино
  • Преклопувачки носачи за чинии
 • Технички податоци:
  • Бучност :42 dB(A)
  • Регулирање на висината:70 mm
  • Ширина:596 mm
  • Висина:817 mm
  • Длабочина:556 mm
  • Ширина на просторот за монтажа мин. :600 mm
  • Висина на просторот за монтажа мин. :820 mm
  • Длабочина на просторот за монтажа мин.:570 mm
  • Ширина на спакуван производ:640 mm
  • Висина на спакуван производ :890 mm
  • Длабочина на спакуван производ :665 mm
  • Бруто тежина на апаратот :32.3 kg
  • Нето тежина на апаратот :30 kg
  • Приклучна моќ :220-240 V
Бренд

Ширина

60cm

Инвертер мотор

Да