-26%
, ,

GORENJE NRK6191TW

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


  • Енергетска класа: A+
  • Бруто капацитет: 329 l
  • Total NoFrost
  • Димензии: 60×185×64

22.490 ден 30.490 ден

Нема на залиха

Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

A+

Енергетска класа: A+
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
Врата: Метална врата
Боја: Бела боја
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60
cm
Климатска класа: SN, N, ST, T
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 329 / 307 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 222 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 98 / 85 l
Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Аларм за отворена врата
Индикатор за температура: Дигитален индикатор за температура во
ладилникот и во замрзнувачот
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот
дел: бел сигнал
NoFrost Plus
IonAir со Multiflow 360° функција
CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук
со регулација на влажноста
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Брзо ладење
Штедлива програма (EcoMode)
ЛЕД осветлување на кровот
4 стаклени полици
Држач за шишиња
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи
по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина
Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење
ZeroZone фиока
XXL SpaceBox фиока
XtremeFreeze фиока: интензивно замрзнување во горната фиока на
замрзнувачот
Простор за замрзнување: 3 фиоки
2 стаклени полици
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,82 kWh
Бучност: 42 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm
Нето тежина на апаратот: 67,5 kg
Бруто тежина на апаратот: 70,5 kg
Приклучна моќ: 120 W
Осигурувач: 10 A