-11%
, , ,

GORENJE NRK6202AXL4

Gorenje

  • Енергетска класа: A++
  • Бруто капацитет: 353 l
  • Димензии:60×200×59.2
  • NoFrost Plus

31.990 ден 35.990 ден

Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

A++

Енергетска класа: A++
Димензии (ШxВxД): 60 × 200 × 59,2 cm
Врата: Метална врата
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Ногарки: 2
Прилагодливи ногарки: 2
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60
cm
Климатска класа: SN, N, ST, T
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 353 / 331 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 243 / 235 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 110 / 96 l
Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Аларм за отворена врата
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот
дел: бел сигнал
NoFrost Plus
IonAir со Multiflow 360° функција
CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук
со регулација на влажноста
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Штедлива програма (EcoMode)
ЛЕД осветлување на кровот
5 стаклени полици
Држач за шишиња
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата
Флексибилен сад за јајца (8×)
Convert FreshZone
SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
Простор за замрзнување: 3 фиоки
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,68 kWh
Бучност: 38 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 200 × 59,2 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 206 × 70 cm
Нето тежина на апаратот: 63 kg
Бруто тежина на апаратот: 65 kg
Приклучна моќ: 70 W
Осигурувач: 10 A