, ,

GORENJE NRS9181MX

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Eнергетска класа: A+
 • Бруто капацитет: 566 l
 • Тип на апарат: Самостоен
 • Димензии (ШxВxД): 91 × 178,6 × 64,3 cm

51.990 ден

Нема на залиха

GORENJE NRS9181MX
 • Енергетска класа: A+
 • Боја: Сива
 • Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата
 • Ногарки: 4
 • Прилагодливи ногарки: 2
 • Климатска класа: SN, N, ST
 • Број на ѕвездички: ****
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 566 / 516 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 350 / 339 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 216 / 177 l
 • Капацитет на замрзнување: 11 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 10 h
 • Електронско управување (SensoTech)
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Аларм за отворена врата
 • NoFrost Plus
 • Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во ладилникот
 • Ледомат: Twist ледомат
 • Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Брзо ладење
 • Штедлива програма (EcoMode)
 • ЛЕД осветлување
 • 5 стаклени полици
 • Држач за шишиња
 • 1 сад за месо
 • Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата
 • Флексибилен сад за јајца
 • 2 FreshZone фиоки
 • Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување
 • Простор за замрзнување: 2 фиоки
 • Полици на врата на замрзнувачот: 4
 • 5 стаклени полици
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,13 kWh
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 412 kWh
 • Бучност: 43 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 91 × 178,6 × 64,3 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 97,7 × 189,6 × 72,7 cm
 • Нето тежина на апаратот: 91 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 100 kg
 • Приклучна моќ: 240 W

Бренд

Ширина

90cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

A+