-18%
, ,

GORENJE ORB152BK

Gorenje

  • Енергетска класа: А++
  • Бруто капацитет: 260 l
  •  Димензии:60×154×66,9

23.790 ден 28.990 ден

Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 120 до 180 cm

Енергетска ефикасност

A++

Енергетска класа: A++
Димензии (ШxВxД): 60 × 154 × 66,9 cm
Врата: Пластична
Боја: Црна
Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата
Климатска класа: SN, N, ST, T
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 260 / 254 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 235 / 229 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 25 / 25 l
Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
Механичко управување
CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук
со регулација на влажноста
IonAir со DynamiCooling
Внатрешно ЛЕД осветлување
4 стаклени полици
Држач за шишиња
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 3 SimpleSlide полици прилагодливи
по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина
Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење
FreshZone фиока
Простор за замрзнување: 1 врата
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,51 kWh
Бучност: 40 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 154 × 66,9 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 160 × 77 cm
Нето тежина на апаратот: 57,5 kg
Бруто тежина на апаратот: 61 kg
Приклучна моќ: 80 W
Осигурувач: 10 A