, ,

GORENJE ORK192C

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


  • Енергетска класа: A++
  • Бруто капацитет: 326l(229/97)
  • FrostLess
  • Димензии:60×194×66.9cm

44.990 ден

Нема на залиха

GORENJE ORK192R

Енергетска класа: A++

Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm

Врата: Пластична

Боја: Шампањ

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 326 / 324 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 229 / 227 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 97 / 97 l

Капацитет на замрзнување: 4,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 30 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Индикатор за температура: Дигитален индикатор за регулирање на температурата на ладилникот

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

IonAir со DynamiCooling

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Декоративен капак

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

FreshZone фиока

XXL SpaceBox фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,64 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 200 × 77 cm

Нето тежина на апаратот: 69 kg

Бруто тежина на апаратот: 73 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

A++