, ,

GORENJE R6191DX

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


  • Нето капацитет: 368L
  • Димензии: 60×185×64 cm
  • Енергетска класа: A+

31.990 ден

Нема на залиха

GORENJE R6191DX

Енергетска класа: A+
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
Врата: Метална врата
Боја: Металик сива
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Рачка со зглоб
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60
cm
Климатска класа: SN, N, ST, T
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 370 / 368 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 370 / 368 l
Механичко управување
CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук
со регулација на влажноста
CrispZone фиока за зеленчук
IonAir со DynamiCooling
Сад за јајца/лед: 1 x 7
ЛЕД осветлување на кровот
7 стаклени полици
Држач за шишиња
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач, Сад за
шишиња без држач
Полици на вратата на ладилникот: 3 SimpleSlide полици прилагодливи
по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина
FreshZone фиока
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 397 kWh
Бучност: 38 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm
Нето тежина на апаратот: 58 kg
Бруто тежина на апаратот: 61 kg
Приклучна моќ: 60 W
Осигурувач: 10 A

Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

A+