-22%
, ,

GORENJE RF4141ANW

Gorenje

  • Енергетска класа: A+
  •  Бруто капацитет: 210l (168/42)
  •  Димензии: 55 × 143 × 55

10.490 ден 13.490 ден

Бренд

Ширина

55cm

Висина на фрижидер

од 120 до 180 cm

Енергетска ефикасност

A+

Енергетска класа: A+
Димензии (ШxВxД): 55 × 143 × 55 cm
Боја: Бела боја
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Климатска класа: N, ST
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 210 / 207 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 168 / 166 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 42 / 41 l
Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h
Механичко управување
ЛЕД осветлување
3 стаклени полици
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач
Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук
Флексибилен сад за јајца
1 класичен сад за лед
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 594 kWh
Бучност: 40 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 55 × 143 × 55 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58..50 × 146..20 × 58..50 cm
Нето тежина на апаратот: 376 kg
Бруто тежина на апаратот: 418 kg
Приклучна моќ: 80 W