-10%
, ,

GORENJE RF6275W

Gorenje

Енергетска класа: A
Бруто капацитет: 259 l(191/68)
Димензии: 60 × 143,5 × 62,5 cm

17.990 ден 19.990 ден

Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 120 до 180 cm

Енергетска ефикасност

A

Енергетска класа: А
Димензии (ШxВxД): 60 × 143..50 × 62..50 cm
Врата: Метална врата
Боја: Бела боја
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Климатска класа: SN, N, ST
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 259 / 258 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 191 / 190 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 68 / 68 l
Капацитет на замрзнување: 35 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 16 h
Механичко управување
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Декоративен капак
Осветлена внатрешност
4 стаклени полици
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 1 полица на вратата, 1 сад со капак
Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук
2 сада за јајца (6×)
Простор за замрзнување: 1 врата
1 мрежна полица
1 класичен сад за лед
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 887 kWh
Бучност: 41 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 143..50 × 62..50 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 150..50 × 71 cm
Нето тежина на апаратот: 525 kg
Бруто тежина на апаратот: 55 kg
Приклучна моќ: 95 W
Осигурувач: 10 A