-12%
, ,

GORENJE RK611SYW4

Gorenje

  • Енергетска класа: A+
  • Бруто капацитет: 326 l
  • Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

21.990 ден 24.990 ден

Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

A+

Енергетска класа: A+
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
Врата: Метална врата
Боја: Бела боја
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Интегрирана рачка
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60
cm
Климатска класа: N, ST, T
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 326 / 324 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 229 / 227 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 97 / 97 l
Капацитет на замрзнување: 45 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 30 h
Механичко управување
CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук
со регулација на влажноста
FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот
IonAir со DynamiCooling
ЛЕД осветлување на кровот
5 стаклени полици
Држач за шишиња (BottleMat)
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи
по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина
Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење
FreshZone фиока
XXL SpaceBox фиока
Простор за замрзнување: 3 фиоки
2 стаклени полици
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 812 kWh
Бучност: 40 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm
Нето тежина на апаратот: 645 kg
Бруто тежина на апаратот: 675 kg
Приклучна моќ: 120 W
Осигурувач: 10 A