-13%
, ,

GORENJE WE723

Gorenje

  • Енергетска класа:A+++
  • Капацитет:7kg
  • Вртежи:1200 врт./min
  • Програми:16
  • NormalCare, EcoCare, TimeCare
  • SterilTub-Антиалергиска програма
  • Заклучување-заштита за деца (CDP)
  • Потрошувачка на енергија годишно:185kWh
  • Ниво на бучава:53/72dB
  • Димензии:85x60x54.5cm

18.190 ден 20.990 ден

Бренд

Брзина на центрифуга

1200

Капацитет(kg)

7kg

Инвертер мотор

Не

Енергетска ефикасност

A+++

Енергетска класа: A+++
Боја: Бела боја
WaveActive барабан
Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
Капацитет за перење: 7 kg
Волумен на барабанот: 54 l
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Одложен почеток на перење (24 часа)
Едноставно користење
Персонализирани подесувања на сите програми
16 програми
Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење
Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) /
Автоматска програма / Програма за спортска облека (SportWash) /
Брзо 20′ минути / DownWear
Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare
Режими на перење
Звучен сигнал
Програма за самочистење (SterilTub)
StableTech страници за дополнителна стабилност
Нежно затворање на вратата
Нормално тивко работење
Заклучување – заштита за деца (CDP)
Годишна потрошувачка на вода: 10.340 l
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 193 kWh
Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54..50 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62..70 cm
Нето тежина на апаратот: 678 kg
Бруто тежина на апаратот: 694 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 47 W
Приклучна моќ: 2.000 W