, ,

GORENJE WEI943

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Енергетска класа:A+++
 • Капацитет:9kg
 • Вртежи:1400 врт./min
 • Инвертер мотор (PowerDrive)
 • Програми:16
 • NormalCare, EcoCare, TimeCare
 • SterilTub-Антиалергиска програма
 • Заклучување-заштита за деца (CDP)
 • Потрошувачка на енергија годишно:185kWh
 • Ниво на бучава:53/72dB
 • Димензии:85x60x54.5cm

25.990 ден

Нема на залиха

Бренд

Брзина на центрифуга

1400

Капацитет(kg)

9kg

Инвертер мотор

Да

Енергетска ефикасност

A+++

 • Енергетска класа: A+++
  Боја: Бела боја
  Инвертер мотор (PowerDrive)
  WaveActive барабан
  Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
  Капацитет за перење: 9 kg
  Волумен на барабанот: 64 l
  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
  Одложен почеток на перење (24 часа)
  Едноставно користење
  Персонализирани подесувања на сите програми
  16 програми
  Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење
  Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) /
  Автоматска програма / Програма за спортска облека (SportWash) /
  Брзо 20′ минути / DownWear
  Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare
  Режими на перење
  Звучен сигнал
  Програма за самочистење (SterilTub)
  StableTech страници за дополнителна стабилност
  Нежно затворање на вратата
  Заклучување – заштита за деца (CDP)
  Годишна потрошувачка на вода: 10.654 l
  Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 214 kWh
  Ниво на бучност при перење: 54 dB(A)re1pW
  Ниво на бучност при центрифугирање: 75 dB(A)re1pW
  Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 61 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 69 cm
  Нето тежина на апаратот: 77 kg
  Бруто тежина на апаратот: 78,5 kg
  Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W
  Приклучна моќ: 2.300 W
  Осигурувач: 10 A