-15%
, ,

GORENJE WEWI823

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Енергетска класа:A+++
 • Капацитет:8kg
 • Вртежи:1200 врт./min
 • Инвертер мотор (PowerDrive)
 • Програми:16
 • NormalCare, EcoCare, TimeCare
 • SterilTub-Антиалергиска програма
 • Заклучување-заштита за деца (CDP)
 • Потрошувачка на енергија годишно:185kWh
 • Ниво на бучава:53/72dB
 • Димензии:85x60x54.5cm

20.990 ден 24.690 ден

Нема на залиха

Бренд

Брзина на центрифуга

1200

Капацитет(kg)

8kg

Инвертер мотор

Да

Енергетска ефикасност

A+++

Енергетска класа: A+++
Боја: Бела боја
Инвертер мотор (PowerDrive)
WaveActive барабан
Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
Капацитет за перење: 8 kg
Волумен на барабанот: 54 l
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Одложен почеток на перење (24 часа)
Едноставно користење
Персонализирани подесувања на сите програми
16 програми
Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење
Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) /
Автоматска програма / Програма за спортска облека (SportWash) /
Брзо 20′ минути
Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare
Режими на перење
Звучен сигнал
Програма за самочистење (SterilTub)
StableTech страници за дополнителна стабилност
Нежно затворање на вратата
Заклучување – заштита за деца (CDP)
Годишна потрошувачка на вода: 10.309 l
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 185 kWh
Ниво на бучност при перење: 53 dB(A)re1pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 72 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 62,7 cm
Нето тежина на апаратот: 66,2 kg
Бруто тежина на апаратот: 67,6 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W
Приклучна моќ: 2.000 W
Осигурувач: 10 A