-14%
, ,

GORENJE WNEI84BS

Gorenje

 • Енергетска класа: A+++
 • Капацитет за перење: 8 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm

23.990 ден 27.990 ден

 • Енергетска класа: A+++
  Ефект на цедење: B
  Боја: Бела боја
  Инвертер мотор (PowerDrive)
  WaveActive барабан
  Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
  Капацитет за перење: 8 kg
  Волумен на барабанот: 54 l
  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
  Одложен старт: Да
  Ладно перење: Копче
  Едноставно користење
  Персонализирани подесувања на сите програми
  16 програми
  Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење,
  Програма за дополнителна хигиена
  Специјални програми: Детска облека / Кошули / PowerWash 59′ /
  Брзо 20′ минути / Програма за производи полнети со пердуви
  (Pillow) / Програма за миленици / Програма за секојдневно перење
  Едноставно пеглање
  Регулирање на температурата
  Quick програма
  Кратење на програмата на две нивоа
  Режими на перење: NormalCare, TimeCare
  Режими на перење
  SteamTech третман со пареа
  Звучен сигнал
  Програма за самочистење (SterilTub)
  StableTech страници за дополнителна стабилност
  Нежно затворање на вратата
  Заклучување – заштита за деца (CDP)
  Годишна потрошувачка на вода: 10.309 l
  Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 185 kWh
  Време на перење: 214 мин.
  Ниво на бучност при перење: 53 dB(A)re1pW
  Ниво на бучност при центрифугирање: 74 dB(A)re1pW
  Потрошувачка на вода на Еко програма 40-60°C: 48 l
  Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 62,7 cm
  Нето тежина на апаратот: 68,8 kg
  Бруто тежина на апаратот: 70,2 kg
  Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W
  Приклучна моќ: 1.900 W
  Осигурувач: 10 A
Бренд

Енергетска ефикасност

A+++