-11%
, ,

Gorenje WS168LNST

Gorenje

  • Енергетска класа: А+++
  • Капацитет: 10 kg
  • Вртежи: 1.600 врт./min
  • Инвертер мотор (PowerDrive)
  • Ефикасно отстранување на дамки (StainExpert)

33.990 ден 37.990 ден

Брзина на центрифуга

1600

Бренд

Инвертер мотор

Да

Капацитет(kg)

10kg

Енергетска ефикасност

A+++

Енергетска класа: А+++(-20%) – троши 50% помалку енергија од машините со А енергетска класа

Боја: Бела боја

Инвертер мотор (PowerDrive)

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 1.600 rpm

Капацитет за перење: 10 kg

Волумен на барабанот: 69 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Оветлување на барабанот: Да

Одложен почеток на перење (24 часа)

Ладно перење: 15°C

Едноставно користење

EcoEye

Персонализирани подесувања на сите програми

Број на програми – 14

Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / Програма за спортска облека (SportWash) / Брзо 20′ минути / Освежување со пареа (SteamRefresh) / IonWash 59′ минути

Регулирање на температурата

Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Режими на перење

Генератор на пареа (SteamTech)

IonTech

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

StableTech страници за дополнителна стабилност

Помош при дозирање детергент (DoseAid)

Нежно затворање на вратата

Ефикасно отстранување на дамки (StainExpert)

Тивко работење (SuperSilent)

Целосен AquaStop

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 11.314 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 190 kWh

Ниво на бучност при перење: 52 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 77 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 61 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 84,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 86,4 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W

Приклучна моќ: 2.300 W

Осигурувач: 10 A

Код: 729414

EAN Код: 3838782079399