-15%
,

HISENSE 43 A6BG

Hisense

 • 43″(108cm) 4k UHD LED SMART TV
 • Резолуција:(3840 x 2160)
 • Индекс на критериуми за слика(PCI):1600
 • HDR технологија: HDR10, HDR 10+
 • DVB-C/T2/S2
 • 2 години гаранција

16.990 ден 19.990 ден

HISENSE 43 A6BG
 • 43″(108cm) 4k UHD LED SMART TV
 • Резолуција:(3840 x 2160)
 • DLED:Технологија на позадинско осветлување
 • Индекс на критериуми за слика(PCI):1600
 • HDR технологија: HDR10, HDR 10+
 • HLG технологија
 • Dolby Vision
 • Технологија на Quantum Dot
 • Излезна јачина на звук: 2×7 W
 • MPEG намалување на шумот
 • Намалување на шумот на сликата
 • Кориснички интерфејс: VIDAA U5.0
 • Wi-Fi технологија:802.11bgn / 2.4G
 • Bluetooth
 • HDMI, USB, LAN,CI +
 • DVB-C/T2/S2
 • Вграден Wi-Fi
 • 2 години гаранција
Бренд

Дијагонала

43"

Технологија на дисплејот

LED

Smart

Да

Резолуција