,

MS Energy NEUTRON m10

MS Energy
Availability:

Нема на залиха


 • Мотор: 350W; Max power: 540W
 • Домет: 20 – 35 km
 • Макс. брзина: 25 km/h
 • Големина на тркалцата: 8.5″
 • Материјал: Алуминиум
 • Тежина: 14 kg
 • Батерија: 36V, 7.5Ah
 • Макс. агол на качување: 15°
 • Максимална носивост: 100 kg
 • Време на полнење: 3 – 5 h
 • гратис кацига MS Energy MSH-05

25.990 ден

Нема на залиха

MS ENERGY NEUTRON m10 Електричен тротинет + гратис кацига MS Energy MSH-05.

Со гратис Кацига

Големи тркала, амортизери и ефикасни кочници го прават возењето поудобно и сигурно без потреба од често застанување поради и нерамнини или препреки на патетката.

Со мобилна апликација MS ENERGY многу брзо и едноставно ќе се споите со тротинетот на екранот на вашиот смартфон (Android или iOS) и ќе ви дава статистика на помината рута, моментална брзина и останат капацитет од батеријата, исто ќе ви овомзожи и електронска блокада на моторот, палење и гасење на предните светла, и одбирање на боја на LED светлата.

Со помош на апликацијата ќе можете да направите дијагностика на проблеми и дали во дадениот момент е се во ред со електрониката, батеријата, моторот и останатите клучни делови на тротинетот.

Карактеристики:

 • Големина на тркалцата: 8.5″
 • Материјал: Алуминиум
 • Домет: 20 – 35 km
 • Тежина: 14 kg
 • Мотор: 350W; Max power: 540W
 • Батерија: 36V, 7.5Ah
 • Макс. агол на качување: 15°
 • Макс. брзина: 25 km/h
 • Максимална носивост: 100 kg
 • Време на полнење: 3 – 5 h
 • Кочници: Задна диск кочница + предна електрична кочница
 • Можност за склопување
 • Димензии: 1130 x 550 x 1140 mm
 • Smart апликација (MS ENERGY m)
 • Електрчина кочница на предни тркала со регенерациско полнење
 • Светла: Предни и задни, стоп светло
 • Амортизери: Заден
Бренд

Моќност

350 W

Максимална тежина

100kg

Големина на тркало

8.5"