-22%
,

SAMSUNG UE55AU8072

Samsung
Availability:

Нема на залиха


 • 55″(139.7cm) 4К UHD Smart TV
 • Резолуција:3.840 x 2.160
 • 2200Hz PQI Picture Quality Index
 • Crystal Processor 4K
 • Кристален екран
 • Мега контраст
 • Оперативен систем:Tizen™
 • HDR 10+
 • UHD Dimming – UHD придушување на светло
 • Dolby Digital Plus
 • 3xHDMI,2xUSB,LAN, CI, eARC
 • Bluetooth
 • DVB-T2/C/S2
 • Вграден Wi-Fi

35.990 ден 45.990 ден

Нема на залиха

SAMSUNG UE55AU8072
 • 55″(139.7cm) 4К UHD Smart TV
 • Резолуција:3.840 x 2.160
 • 2200Hz PQI Picture Quality Index
 • Crystal Processor 4K
 • Кристален екран
 • Мега контраст
 • Оперативен систем:Tizen™
 • HDR 10+
 • UHD Dimming – UHD придушување на светло
 • Dolby Digital Plus
 • 3xHDMI,2xUSB,LAN, CI, eARC
 • Bluetooth
 • DVB-T2/C/S2
 • Вграден Wi-Fi
Бренд

Резолуција

Дијагонала

55"

Smart

Да

Технологија на дисплејот

LED