, ,

GORENJE WP703

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


  • Енергетска класа:A+++
  • Капацитет:7kg
  • Вртежи:1000 врт./min
  • Програми:16
  • NormalCare, EcoCare, TimeCare
  • SterilTub-Антиалергиска програма
  • Заклучување-заштита за деца (CDP)
  • Димензии:85x60x54.5cm

18.990 ден

Нема на залиха

Бренд

Брзина на центрифуга

1000

Капацитет(kg)

7kg

Инвертер мотор

Не

Енергетска ефикасност

A+++

Енергетска класа: A+++
Боја: Бела боја
WaveActive барабан
Број на вртежи на центрифугата: 1.000 rpm
Капацитет за перење: 7 kg
Волумен на барабанот: 54 l
Едноставно користење
Персонализирани подесувања на сите програми
16 програми
Основни програми: Памук, Волна, Микс синтетика, Рачно перење
(HandWash)
Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Брзо
20′ минути / DownWear
Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare
Режими на перење
Програма за самочистење (SterilTub)
StableTech страници за дополнителна стабилност
Нежно затворање на вратата
Нормално тивко работење
Заклучување – заштита за деца (CDP)
Годишна потрошувачка на вода: 9.680 l
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh
Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 73 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54..50 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62..70 cm
Нето тежина на апаратот: 665 kg
Бруто тежина на апаратот: 681 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 47 W
Приклучна моќ: 2.000 W