-18%
,

FUEGO 43 ELU 720 GTV

Fuego

 • 43″(109cm) DLED 4K UHD Smart TV
 • Резолуција:3.840 x 2.160
 • Процесор: ARM CA53 Quad core
 • Вграден Wi-Fi, Bluetooth v5.1
 • DVB-T/T2/C/S/S2

11.490 ден 13.990 ден

 • 43″(109cm) DLED 4K UHD Smart TV
 • Резолуција:3.840 x 2.160
 • Осветленост: 230cd/m2
 • Контраст: 3000:1
 • Агол на видливост: 178° x 178°
 • Подржани бои:1.07G
 • Време на реакција: 6.5ms
 • Излез за звук (RMS):2×8W (speaker 8Ω10W)
 • WIFI:IEEE 802.11a/b/g/n/ac
 • Bluetooth: 5.1
 • Оперативен систем: Android 11
 • Процесор: ARM CA53 Quad core with Max 1.5GHz
 • Графика:G52MC1
 • Youtube
 • Google Play
 • Netflix 7.x*
 • Вграден Google Assistant
 • HBBTV 1.5
 • Live TV
 • Local Multimedia
 • Вграден chromecast
 • Приклучоци и конектори:
 • 1 x RJ45
 • 1 x OPTICAL
 • 4 x HDMI2.0
 • 1 x AV IN
 • 1 x TV(DVB-S/S2)
 • 1 x TV(DVB-C/T/T2)
 • 2 x USB2.0
 • 1 x CI
 • DVB-T/T2/C/S/S2
Бренд

Резолуција

Дијагонала

43"

Smart

Да

Технологија на дисплејот

DLED