, ,

GORENJE GV693C61AD

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Енергетска класа: A+++
 • 16 сетови
 • Инвертер  мотор
 • Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,6 × 55,5 cm

36.990 ден

 • Максимална температура на влезната вода: 70 °C
 • Тип на мотор: Инвертер мотор
 • Индикатор на одбраната програма
 • Управување: Контрола со допир (TouchControl)
 • ЛЕД индикатор
 • Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за чистa вода
 • Температура на миење: 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 °C
 • Референтна програма: 2
 • 16 стандардни сетови
 • Меморирање на сопствени програми
 • Автоматскa програмa
 • Програма SpeedWash
 • Автоматско отворање на вратата (TotalDry)
 • Функција за таблета 3 во 1
 • Индикатор на одбраната програма
 • Индикатор за завршен циклус на перење: Светлосно-звучен сигнал
 • Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време
 • Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток
 • Одложен старт 0-24 часа
 • Број на корпи: 3
 • Систем на горната корпа: Мултиклак
 • Нивоа на прскање: 5
 • Распрснувачи: 3
 • Самочистечки филтер
 • Внатрешно ЛЕД осветлување
 • Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
 • Сервисна дијагностика
 • Внатрешност од не’рѓосувачки челик
 • Потрошувачка на вода: 9,6 l
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,76 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено
 • домаќинство: 2.688 l
 • Бучност: 42 dB(A)re1pW
 • Регулирање на висината: 74 mm
 • Материјал на прскалката: Пластика
 • Приклучна моќ(V): 220-240 V
 • Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,6 × 55,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 88 × 66,5 cm
 • Мерки за вградување: 60 × 82 × 55,5 cm
 • Нето тежина на апаратот: 32,5 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 34,5 kg
 • Приклучна моќ: 1.900 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд

Ширина

60cm

Инвертер мотор

Да