-6%
, ,

GORENJE NRK619EPXL4

Gorenje

 • Нето капацитет: [207/97L]
 • Димензии: 60×185×59,2 cm
 • Енергетска класа: A++
 • Ниво на бучава: 39dB

25.990 ден 27.690 ден

 • Врата: Емајлиран челик NoFrostPlus технологија
 • FastFreeze EasyTray Боја: Имитација на нерѓосувачки челик
 • Боја на апаратот: Црна Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Ногарки: 2 Прилагодливи ногарки: 2 Број на ѕвездички: **** 1 компресор
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Индикатор за температура: Дигитален индикатор за температура во ладилникот и во замрзнувачот
 • NoFrost Plus Кружење на воздухот: Multi Airflow 360° ЛЕД осветлување на кровот 3 стаклени полици
 • Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата
 • Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук 2 сада за јајца (12×) 1 класичен сад за лед
 • Бучност: 39 dB(A)re1pW
 • Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: Да
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 186 × 58,9 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 193,5 × 62,8 cm
 • Нето тежина на апаратот: 62 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 68 kg
Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm