-6%
, ,

GORENJE NRK619EPW4

Gorenje

 • Нето капацитет: во замрзнувачкиот дел/93L)
 • Димензии: 60×185×59,2 cm
 • Енергетска класа: A++
 • Ниво на бучава: 39dB

24.990 ден 26.690 ден

 • Врата: Емајлиран челик NoFrostPlus технологија FastFreeze EasyTray
 • Боја: Бела боја Боја на апаратот: Бела
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата Ногарки: 2 Прилагодливи ногарки: 2
 • Број на ѕвездички: **** 1 компресор Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј Индикатор за температура:
 • Дигитален индикатор за температура во ладилникот и во замрзнувачот NoFrost Plus
 • Кружење на воздухот: Multi Airflow 360° ЛЕД осветлување на кровот 3 стаклени полици
 • Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата
 • Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук 2 сада за јајца (12×) 1 класичен сад за лед
 • Бучност: 39 dB(A)re1pW
 • Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: Да
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 186 × 59 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 193,5 × 62,8 cm
 • Нето тежина на апаратот: 57,5 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 63,5 kg
Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm