, ,

GORENJE BHP643ORAB

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Влечна сила 670 m³/h
 • Димензии (ШxВxД):  60 × 31 × 31,5 cm
 • Електронско управување
 • Боја : Црна/Инокс

13.990 ден

Нема на залиха

Бренд

Ширина

60cm

 • Вграден кујнски аспиратор
  Издувно и проточно
  Енергетска класа: B
  Енергетска класа на осветлувањето: A
  Енергетска класа на филтерот за маснотии: A
  Енергетска класа на проток на воздух: B
  Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 425 m³/h
  Пречник на одводното црево: 150 cm
  Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1:
  260 m³/h
  Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3:
  425 m³/h
  Автоматска работа на вентилаторот (AdaptTech)
  Електронско управување
  Управување: Контроли на допир
  Тајмер
  Број на степени на вентилаторот: 3
  Константна вентилација (ReFresh функција)
  Меко и тивко затворање (GentleClose)
  Тип на осветлување: LED
  Копче за уклучување/исклучување на светлото
  Осветлување: 2
  Моќност на осветлување: 6 W
  Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) – извлекување: 670 m3/h
  Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена
  Индикатор за замастен филтер за маснотии
  Јаглен филтер: 530121
  Tип на мотор: Кондензаторски мотор
  Број на мотори: 1
  Број на PowerBoost функции: 1
  Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm
  Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW
  Висина: 310 mm
  Годишна потрошувачка на енергија: 586 kWh
  Димензии (ШxВxД): 60 × 31 × 31..50 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70..50 × 38..40 × 43 cm
  Нето тежина на апаратот: 109 kg
  Бруто тежина на апаратот: 134 kg
  Приклучна моќ: 246 W
  Осигурувач: 10 A