-5%
, ,

GORENJE FH10FPW

Gorenje

 • Енергетска класа:A+
 • Капацитет: 95L
 • Димензии (ШхВxД): 54,6x85x49,5 cm

10.390 ден 10.990 ден

 • Енергетска класа: A+
 • Ногарки: 4
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 95 L
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 24 h
 • Механичко управување
 • Рачно одмрзнување
 • Осветлување на замрзнувачот:  нема
 • Простор за замрзнување: 1 корпи
 • Заклучување на вратата
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство:168 kW
 • Димензии :54,6x85x49,5
 • Нето тежина на апаратот: 22kg
 • Бруто тежина на апаратот: 24 kg
 • Приклучна моќ: 90 W
Бренд

Ширина

55cm