-16%
,

GORENJE GS62040S

Gorenje

 • Енергетска класа: A++
 • 13 стандардни сетови (SpaceComfort)
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 84,5 × 60 cm

20.990 ден 24.990 ден

 • Енергетска класа: A++
 • Максимална температура на влезната вода: 60 °C
 • Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
 • Индикатор на одбраната програма
 • On/Off индикатор
 • Температура на миење: 60, 44, 40 °C
 • 5 програми: Брзa програмa; Интензивно миење; Економична програма;
 • Накиснување; Daily wash
 • Референтна програма: 3
 • 13 стандардни сетови (SpaceComfort)
 • Функција за таблета 3 во 1
 • Индикатор на одбраната програма
 • Звучен сигнал за крај на миењето
 • Можност за монтажа на декоративна врата: Не е возможно
 • Одложен старт 3/6/9h
 • Број на корпи: 2
 • Систем на горната корпа: Рачно нагодување
 • Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа
 • Нивоа на прскање: 4
 • Распрснувачи: 2
 • Самочистечки филтер
 • Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
 • Сервисна дијагностика
 • Внатрешност од не’рѓосувачки челик
 • Потрошувачка на вода: 11 l
 • Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,94 kWh
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено
 • домаќинство: 3.080 l
 • Бучност: 47 dB(A)re1pW
 • Регулирање на висината: 50 mm
 • Приклучна моќ(V): 230 V
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 84,5 × 60 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65,6 × 87,5 × 67,5 cm
 • Нето тежина на апаратот: 43 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 48 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,8 W
 • Приклучна моќ: 1.760 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд